O nás

O projektu mentoruji.cz

Kdo jsem

Poté, co jsem za komunistů vystudoval vojenské gymnázium v Opavě (VGJŽ), a rozhodl se nepokračovat v sice lukrativní, ale politikou silně negativně ovlivňované kariéře, mi komunisté „za odměnu“ zakázali studovat na jakékoliv civilní vysoké škole, a poslali mne na celé 2 roky základní vojenské služby.

Po vojně naštěstí přišla Sametová revoluce, a s ní i příležitost soukromě podnikat, takže jsem společně s prací v továrně Moravia Hlubočky na automatech (kterou jsem státu povinně splácel své středoškolské vzdělání) a s trvalou podporou mé vynikající manželky zcela od píky začal pracovat také sám pod sebou :-).

Od kamelota na olomouckém vlakovém nádraží a benzince ve Šternberku, jsem se přes svou první trafiku na nádraží v Hlubočkách, druhou trafiku v Litovli (vydraženou v privatizaci), až po desátou trafiku, maloobchod s potravinami a bar po šesti letech dopracoval až k většinovému vlastnictví jednoho z největších velkoobchodů s tabákem (plus alko/nealko, pochutiny, ..) v Česku, a následně i k přípravě, založení a vedení první nákupní aliance velkoobchodů s tabákem v ČR.

Po změně životního stylu a přestěhování se s celou rodinou do Prahy jsem postupně prošel různými pozicemi u třech telekomunikačních operátorů, kde jsem sám obchodoval (miluji začínat od píky ;-), působil na pozici mentora, a následně jako manažer budoval a vedl B2C i B2B obchodní týmy.

Čím dál tím více jsem zjišťoval, že má silná stránka je ve vzdělávání a mentorování, nezávisle na tom, zda jde o seniory (které jsem učil základní práci na počítači v rámci dobrovolnictví), nebo začínající obchodníky.

Proč mentoruji.cz

Za svých 30 let podnikání, celkově již kolem miliardy korun obratu a s desítkami výborných zaměstnanců i spolupracovníků jsem toho v maloobchodě i velkoobchodě zažil tolik zajímavého a užitečného, co nikdy nikoho žádná škola nenaučí.

Protože se mi v posledních letech daří své vědomosti a praktické zkušenosti předávat dál (platily a platí si mne pro své zaměstnance a spolupracovníky i ty největší v Česku působící nadnárodní společnosti), a také mne to velmi baví, rozhodl jsem se své portfolio zákazníků rozšířit za pomoci samostatného projektu MENTORUJI.CZ.

Jarek Jesenský